web design

HTML5 نسخه جدید از زبان نشانه گذاری HTML است. هدف از ایجاد HTML5 سادگی عناصر چندرسانه‌ای و قالب کد می‌باشد. ویژگی‌های جدید HTML5 و تغییراتی که نسبت به نسخه‌ی پیشین خود داشته است در پست آشنایی با HTML5 عنوان شد. در زیر چندی از کتابهایی که در این زمینه به چاپ رسیده اند عنوان شده است

###HTML5 & CSS3 ### در این کتاب علاوه بر آموزش HTML5، زبان CSS3 که جدیدترین نسخه از زبان CSS می‌باشد نیز معرفی شده است. این کتاب به شما برای شروع کار با ویژه‌گی‌های جدید HTML5 و CSS3 کمک خواهد کرد.

بخش “Falling Back” به شما نشان می‌دهد که چگونه برای مرورگرهای قدیمی راه‌حل‌هایی ایجاد کنیم و بخش “The Future” در انتهای هر فصل شما را با امکانات و گستردگی‌های HTML5 و CSS3 هیجان زده می‌کند.

###HTML5 Quick Learning Guide ### این کتاب کوچک راهنمای بسیار ساده و سریعی برای یادگیری HTML5 می‌باشد. در واقع این کتاب مناسب کسانی است که نیاز دارند بسرعت HTML5 را در برنامه‌ها و وبسایت خود بکار برند و فعلاً نیازی به جزئیات ندارند.

###HTML5, Designing Rich Internet Applications ### در این کتاب بر توانایی‌های HTML5 در ایجاد برنامه‌های قدرتمند و ایمن تحت وب بحث شده است. کنترل بالای HTML5 بر عناصر چندرسانه‌ای و قابلیت‌های تعاملی جدید آن باعث شده است که برنامه‌های تحت وب قدرتمندتر از پیش شوند.

###آموزش HTML5 ### یکی از کتاب‌های فارسی در مورد برنامه نویسی HTML5 به زبان فارسی که توسط آقای حسن تفرشی نوشته شده است. در این کتاب 61 صفحه‌ای، عناصر جدید HTML5 و کاربرد آنها توضیح داده شده است.

###آموزش HTML5 و CSS3 در قالب پروژه ### در این کتاب همزمان با آموزش HTML5 یک پروژه نیز پیش برده می‌شود. این پروژه در طول کتاب کامل و باعث می‌شود که کارآموز بتواند به صورت عینی نمونه‌ی مطالب درسی را مشاهده کند.